Piąta międzynarodowa konferencja chirurgów bariatrycznych

Piąta międzynarodowa konferencja chirurgów bariatrycznych

Podczas długiego, czerwcowego weekendu postawiliśmy na wypoczynek inny niż zwykle. 🙂 Piąta międzynarodowa konferencja chirurgów bariatrycznych za nami!

Razem z BARIAlink współorganizowaliśmy hybrydowe wydarzenie, podczas którego kilkudziesięciu ekspertów chirurgii bariatrycznej z całego świata omawiało wyzwania leczenia otyłości patologicznej, z którymi przyszło im się zmierzyć podczas codziennej pracy. Wyzwania nieoczywiste, budzące wiele wątpliwości oraz przypadki, które wymagały trudnych rozwiązań. W wydarzeniu wzięło udział również około 600 gości online. My byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie panelu dla gości stacjonarnych oraz wsparcie audiowizualne dla wszystkich prelegentów z sekcji Europy Wschodniej, reprezentowanej przez Rosję, Litwę i Polskę.

BARIAlink to międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca ekspertów w dziedzinie chirurgicznego leczenia otyłości olbrzymiej. Stoi za nią Dr Bruno Dillemans – modus operandi całego przedsięwzięcia. Międzynarodowe grono, wówczas rozproszone, dziś prężnie tworzące akademię chirurgii bariatrycznej tworzy działania edukacyjne na skalę dotąd nieznaną. Chirurgia bariatryczna jest wciąż dziedziną rozwijającą się, jej podstawy określił w latach 50. XX wieku dr Linnear, a ekspertów w tej dziedzinie w Polsce jest wciąż niewielu w porównaniu z liczbą specjalistów pozostałych specjalizacji. Statystyki pokazują jednak, że zapotrzebowanie na specjalistów chirurgii bariatrycznej rośnie. Co ciekawe, w Europie Wschodniej to właśnie w Polsce wykonywanych jest najwięcej operacji otyłości olbrzymiej.

Przesyłamy Wam kilka krótkich ujęć z nasze zakulisowej pracy. #GrupaNeoArt #PeopleAndKnowledgeTogether